АМКУ WOG, SOCAR і ОККО за змову на 77 мільйонів

Про це повідомив глава комітету Юрій Терентьєв на сторінці в Facebook.

Антимонопольний комітет оштрафував на суму 77 мільйонів гривень мережі АЗС WOG, SOCAR і ОККО за змову в торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом.

14 травня АМКУ прийняло рішення по результату розслідування справи про вчинення антиконкурентних узгоджених дій WOG, SOCAR і ОККО протягом 2017 р. Їх звинуватили в діях, які порушують закон “Про захист економічної конкуренції”.

В грудні 2017 року АМКУ почав розслідування, спочатку щодо компаній “ОККО Рітейл” і “Вог Рітейл”.

“ОККО Рітейл” і “ВОГ Рітейл”, встановлюючи на інформаційних табло стаціонарних АЗС роздрібні ціни на високооктанові бензини (А-95) і дизельне паливо на самотньому рівні, при відсутності об’єктивних причин на вчинення таких дій, усувають цінову конкуренцію між собою і створюють передумови для підвищення іншими учасниками ринку роздрібних цін на високооктанові бензини і дизельного палива”, – стверджує АМКУ в своєму звіті за 2017 рік.

Останній раз АМКУ накладав штраф на ці компанії в жовтні 2016 р, тоді й оштрафував сім нафтотрейдерів на 204,3 млн грн.

“Після рішення АМКУ листопада 2016 року на ринку нафтопродуктів ми спостерігаємо більш інтенсивну пряму цінову конкуренцію. Більше не маємо ситуації, коли половина ринку тримає одну штучно завищену ціну, яку “визначали” так звані “лідери ринку”. Рішення 2016 року по 3 відповідачам із 6 було підтримано всіма ланками судової системи. Процеси по 3 інших відповідачах – які, до речі, є відповідачами у рішенні сьогодні – все ще тривають”, – зазначив глава комітету.

Добавить комментарий