Марина Корнієнко – «Про матеріальну допомогу малозабезпеченим багатодітним сім’ям для підготовки дітей до навчального року»

Марина Корнієнко – «Про матеріальну допомогу малозабезпеченим багатодітним сім’ям для підготовки дітей до навчального року»
4459 ПЕРЕГЛЯДІВ

4 серпня 2021 року Кабінетом міністрів України було прийняте рішення про надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим багатодітним сім’ям. Звичайно ж рішення було прийняте не просто так, адже сім’ї отримають не просто гроші, а матеріальну допомогу для підготовки дітей до навчального року.

 Зі слів прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, 145 тисяч дітей з багатодітних сімей отримають додаткові виплати до початку нового навчального року у розмірі 2 тисяч гривень на кожну дитину.

 Звичайно ж, щоб усе було чесно, є певні нюанси які слід знати усім, щоб пізніше не виникало питань накшталт «А чому допомогу не отримали ми?».

 Перше що слід знати, це те, що допомога виділяється на дитину, яка станом на 1 серпня 2021 року досягла віку 6 - 18 років. До прикладу, якщо у вас є троє дітей, першій дитині 15 років, другій 10 і третій дитині 8 то на кожну дитину виділять по 2 тисячі гривень, що в сумі дасть вам 6 тисяч гривень для закупівлі всього необхідного для навчання. Проте якщо у вас троє дітей і наймолодшій дитині на сьогоднішній день не виповнилося 6 років то ви отримаєте виплати лише на двох старших дітей, тобто вже не 6, а 4 тисячі гривень.

 Другим важливим аспектом є: якщо ваші діти все ж досягли необхідного віку, то це все одно ще не все. Станом на 1 серпня 2021 року ваша сім’я має бути одержувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Заздалегідь на питання «А якщо у нас багатодітна сім‘я, але не малозабезпечена, то чи отримаємо ми грошову допомогу?» - на жаль, мушу дати негативну відповідь - ні, ви не отримаєте матеріальної виплати в такому випадку, адже ця допомога надається тим хто не може дозволити собі придбати необхідну кількість шкільного приладдя. Розумію, що в наш час багато сімей, навіть без офіційного статусу «малозабезпечена сім’я» потребує такої допомоги, та все ж згідно документу Кабміну кількість родин все ж обмежується вище наведеними параметрами.

 І нарешті третє, якщо біля перших двох умов ви можете поставити галочки, тільки тоді можна задавати питання: «А як отримати ці кошти?». Все просто, самостійно вам нічого робити не потрібно, і ніяких звернень нікуди подавати теж немає потреби! Виплати будуть проведені органами соціального захисту населення. Структурні підрозділи даних органів перерахують бюджетні кошти на рахунки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 Автор: Марина Корнієнко

журналіст, меценат, громадський діяч

Керівник ГО "УКРАЇНСЬКИЙ НАЦОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС ЖІНОК"

 

Автор: vestnik-uacom

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео