США розмістять у Європі тактичні ядерні бомби B61-12: що відомо

США розмістять у Європі тактичні ядерні бомби B61-12: що відомо
360458 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сполучені Штати прийняли рішення перекинути до Європи модернізовані тактичні ядерні бомби B62-12 вже у грудні. Раніше планувалося розмістити їх навесні.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела. 

За інформацією співрозмовника видання з дипломатичного корпусу, США вирішили пришвидшити перекидання модернізованих тактичних ядерних бомб B62-12, які спочатку планували розмістити у Європі навесні. Тепер вони повинні з’явитися на базах НАТО вже у грудні 2022 року. 

Рішення про пришвидшення поповнення ядерного боєзапасу Європи було прийнято на закритій зустрічі НАТО у жовтні. Однією з причин є російські погрози застосувати ядерну зброю в Україні, тому подібний крок приймається для ядерного стримування Москви. 

Прессекретар Пентагону Патрік Райдер також заявив, що вони не збираються розповідати деталі ядерного арсеналу США, але підтвердив, що модернізація бомб B62-12 триває вже багато років. Також він додав, що плани на заміну старих ядерних бомб на модернізовані були заплановані ще давно і ніяк не стосуються України. 

На думку директора з політики у Ploughshares Fund Том Колліна, розміщення нових бомб націлено не на погрозу росії, а на Європу, щоб показати підтримку Сполучених Штатів.

Нагадаємо, 26 жовтня стало відомо, що директор Центрального розвідувального управління США Білл Бернс на початку жовтня таємно відвідав Україну та зустрівся із президентом Володимиром Зеленським.

stopcor.org

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео